poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Powiększanie ust, a niedoczynność tarczycy

Każda z nas marzy o pięknych i pełnych ustach dlatego niektóre posiadaczki mniejszych ust decydują się na powiększenie ich kwasem hialuronowym, ale co z osobami cierpiącymi na choroby tarczycy ? Czy z góry zabieg jest skazany na niepowodzenie?Czym jest niedoczynność tarczycy?

to zespół objawów wywołanych niedoborem hormonów produkowanych przez tarczycę. Niedoczynność tarczycy występuje prawie 5 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Szacuje się, że niedoczynność tarczycy dotyczy aż 1-6 proc. osób do 60 roku życia, a częstość występowania wzrasta z wiekiem

objawy
Wypadanie włosów
sucha skóra
ciągłe uczucie zimna
zmiany nastroju 
depresja
spadek odporności
ciągłe zmęczenieKwas hialuronowy

jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Stanowi także budulec ścian naczyń krwionośnych.

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/kwas-hialuronowy-zastosowanie-kwasu-hialuronowego-w-kosmetyce-i-medycy_37832.htmlDlaczego kosmetyczki nie chcą powiększyć ust osobom z chorą tarczycą?
Przede wszystkim efekt krócej się utrzymuje.
Powiększamy usta jedynie wtedy gdy mamy dobre wyniki dlatego też zabieramy je ze sobą na konsultację. Wynik za wysoki lub częste wachania dyskwalifikują nas do zabiegu
Kwas hialuronowy u osób chorych na tarczyce a tym bardziej u osób chorych na Hashimoto może prowadzić do różnych niespodziewanych zdarzeń jednym z nich jest zwalczanie kwasu przez organizm co może prowadzić do stanów zapalnych i efektu przeciwnego niż zamierzałyśmy. Pamiętać należy o tym że każdy organizm jest inny u jednej osoby będzie efekt idealny a u innej tragiczny. Czy warto ryzykować?Zdjęce ust pochodzi ze strony Strefa Piękna. W tekście zawarte są info. z abczdrowie i poradnik zdrowie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza